Вы находитесь здесь: Главная > Воспитателям национальных групп > Від екології природи до екології душі
Post Icon

Від екології природи до екології душі

Автор: Ковтун Р.О., вихователь-методист Червоненського комунального дошкільного навчального закладу(ясла-садок) «Берізка»

Інтегроване заняття(рідна природа , малювання)

Тема: «Розмаїття осіннього лісу»

Мета: Розширити й уточнити знання дітей про осінь, осінні явища в природі. Вчити дітей бачити розмаїття форм і кольорів осіннього листя різних дерев, за формою листя визначати назву дерев, самостійно знаходити відповіді щодо об’єкту спостережень, образні вислови, змальовувати словесні картини природи. Розвивати елементарні знання про процеси, що відбуваються в природі, почуття захоплення осінньою природою. Акцентувати увагу дітей на екологічно-доцільній поведінці в природному оточенні. Розвивати творчий потенціал кожної дитини в нетрадиційній техніці зображення під час співпраці з вихователем – створення колективної роботи «Осінь розгубила кольори». Виховувати вміння помічати красу осінньої природи і милуватись нею.

Методичні прийоми: показ предметних картинок і ілюстрацій із зображенням осінньої природи, розповідь вихователя; рухлива гра; використання художнього слова; показ техніки зображення набризгом; пояснення.

Попередня робота: у ясний осінній день запропонувати дітям походити по опалому листю; прислухатися як шурхотить листя, розглянути листя різних дерев.

Матеріал: картинки із зображенням листя різних дерев і ілюстрації із зображенням осінньої природи, атрибути до рухливої гри «Ми осінні листочки», букет з осіннього листя; аркуші жовтого паперу; засушене листя з дерев, гуаш різнобарвна, розведена в тарілочках, зубні щітки.

 

Хід заняття:

Вихователь читає вірш І.Кульської «Осінь».

У гайку кленовім,

Усадку вишневім

Хто рясні обнови

Роздає деревам?

– Одягай, кленочку,

Золоту сорочку!

– Бери плаття, вишне,

Кольорове, пишне!

– Ти, дубок, не плач:

На бордовий плащ!

Вихователь: Хто ж це такий щедрий? Так, красуня-осінь.

Дитина з букетом осіннього листя читає вірш Н. Забіли «Осіннє листя».

Настала осінь. Холодом

Повіяло навкруг.

Все більш береться золотом

Зелений ліс і луг.

Від вітру коливаються

Пожовклі дерева,

А листя з них зривається

І пісеньку співа:

– Зриваємось ми зграями

З топольок і беріз,

Злітаємо, кружляємо

І падаємо вниз.

Після прочитання вірша дитина віддає букет вихователю.

Вихователь: Діти, подивіться скільки гарного листя принесла на наше заняття осінь. Тут і жовті, і жовтогарячі, і багряні, і бурі листочки. А як ви гадаєте, чому осіннє листя пофарбоване в різні кольори? (Відповіді дітей).

Вихователь: Так, діти, вірно. Листочки, які зараз у мене в руках, злетіли з різних дерев, а різні дерева осінь розфарбовує в різноманітні кольори. Давайте поставимо цей букет у вазу й будемо ним милуватися. А зараз ми з вами згадаємо, з яких дерев злетіли листочки, які я вам буду показувати. (Діти відгадують і називають дерева).

Проводиться гра з листочками, що розкидані по підлозі.

Жовта осінь тут ходила,

Жовте листя загубила –

Листячко кленове,

Листячко шовкове.

Того листя назбираєм,

У пучечки поскладаєм –

Листячко кленове,

Листячко шовкове.

Хай із нами у садочку

Закружляє у таночку

Листячко кленове,

Листячко шовкове.

Вихователь: А ви знаєте, діти, чому восени листя опадає з дерев? Чи подобаються вам кольорові листочки? Чи любите ви їх збирати? Чому? Що ви з ними робите? (Вихователь розповідає про те, що скидаючи листя, дерева готуються до зимових холодів. Листочки вкриють землю суцільним килимом і захистять коріння дерев від морозів. Земля під опалим листям глибоко не промерзне, під вагою снігу сильно не ущільниться, збереже повітря, що дуже важливо для різних мешканців ґрунту, які рихлять землю й роблять її родючою. Навесні під опалим листям (підстилкою) земля довше зберігає вологу від снігу, що станув. Опале листя на землі – це не сміття, воно дуже потрібно ґрунту й рослинам, які на ньому ростуть. Опале листя збирають тільки з асфальту).

Вихователь: Сьогодні я навчу вас дуже цікавому способу зображення листя. Раніше ми з вами малювали пензликом, паличкою, ватою, пальчиками, а сьогодні навчимося малювати зубною щіткою. А малювати ми будемо осіннє листя, з якого потім зберемо великий осінній килим. Для цього нам знадобляться: лист жовтого паперу, осіннє листя (у всіх різне), кольорова гуаш, зубна щітка(столи застелені клейонкою).Вихователь демонструє техніку виконання. Діти спостерігають, потім виконують на місцях).

Вихователь : На лист жовтого паперу покладіть свій осінній листочок. Занурте щітку в тарілочку з фарбою. Стряхніть надлишки фарби. Тримайте щітку перед листом. Швидко проведіть паличкою по щітці в напрямку до себе. Пересувайте щітку так, щоб оббризкати весь листочок і папір навколо. Залишимо папір і листочок сохнути, а потім заберемо листя. (Діти побачать силуети листів, оточені бризками фарби. Після повного просихання можна вирізати листи, залишаючи широкий край пофарбованого паперу, зробити колаж з листя, наклеївши ці силуети на лист паперу.

СКАЧАТЬ РАБОТУ ПОЛНОСТЬЮ

Поделиться:

Оставить комментарий